Peelingi kwasowe
Zabieg z użyciem peelingu kwasowego jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej polegającym na złuszczaniu powierzchniowych warstw naszej skóry za pomocą zawartych w nim substancji aktywnych. W skrócie usuwamy martwy naskórek, stymulując tym samym naszą skórę do odnowy.
W zależności od rodzaju użytego peelingu kwasowego możemy zredukować niedoskonałości, w tym zaczerwienienia, przebarwienia pozapalne czy poprawić koloryt skóry, uregulować ilość wydzielanego sebum w przypadku tłustej cery, a nawet w subtelny sposób wygładzić pojedyncze zmarszczki.
Jest to doskonały zabieg zarówno dla osób borykających się z cerą tłustą, trądzikową problematyczną, ale i również dla osób z cerą dojrzałą. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując serię zabiegów. Zalecane jest wykonać od 3- 6 zabiegów, w odstępach 2-4 tygodni.
Jakie mogą być efekty uboczne?
Skutkami ubocznymi, które mogą się pojawić przy zabiegach z użyciem peelingów kwasowych mogą być lekkie podrażnienie i zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia czy swędzenia, wrażenie nieprzyjemnego napięcia skóry czy łuszczenie się skóry. Czasami może również dojść do wysypu różnych niedoskonałości np. wyprysków czy podskórnych grudek. Jest to spowodowane między innymi przyspieszonym naturalnym procesem złuszczania naskórka lub zapchaniem ujścia mieszków włosowych.
Jakie są przeciwwskazania ?
- skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia)
- alergie skórne
- skłonność do powstawania bliznowców
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
- aktywna opryszczka
- ciąża, karmienie piersią
- choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
- zabieg można przeprowadzić 6 miesięcy po zakończeniu doustnej terapii pochodnymi witaminy A (Roaccutane, Izotec, Curracne) po zakończeniu leczenia.
Autor tekstu:
Joanna Wolnik
https://vistulaclinic.pl/lekarz/joanna-wolnik/